Kiviloo küla jaanipäeva tähistamine toimus 23. juunil külaplatsil. Kell kaheksa hakkas rahvas saabuma ning pool tundi hiljem oli ametlik avamine. Kohapeal oli võimalik osta suitsukala ja puhvetist erinevaid sööke/jooke. Lisaks võis kätt proovida pudelimängus, kus pidi etteantud rõngaid ümber pudelite loopima selleks, et pudel endale saada.

Kohe peale avamist oli ka kuni 9-aastastel lastel võimalus osa võtta korraldatud võistlusest, kus pidi tennisepallidega puidust valmistatud loomadele pihta viskama. Eelkooli arvestuses oli ainult kaks osavõtjat ning mõlemad said autasustatud. Natukene vanemate laste seas oli rebimine tihedam, aga ka seal said kõik midagi magusat.

Järgmisena toimus kõikidele soovijatele orienteerumine. Kokku osales kuus võistkonda ja igas tiimis võis olla 2-4 inimest. Osalejad said kätte kaardi, kuhu oli märgitud seitse punkti, milles pidi käima ja kaardi taha kirjutama peatuspunktidest leitud tähed. Kui kõik punktid olid läbitud, pidi tagasi külaplatsile suunduma, kus saadi lahendamiseks ristsõna. Ristsõnaga nägi nii mõnigi võistkond palju vaeva ja paar küsimust jäid vastuseta.

 Lisaks märgadele ja sopastele riietele, sportimisele ning ajude ragistamisele, said parimad ka auhinnad. Orienteerumise võitis meeskond Tõukurid, kes jõudis rajalt kõige esimesena tagasi ja andis ka ristsõna esimesena ära. Teiseks tuli Suitsukala duo ja kolmandaks jäi võistkond Kollane.

Kell 22.00 oli lõkke süütamine ja peale seda hakkas ka bänd mängima. Seekord oli esinemas Külli ja Co. Igal täistunnil jagati jaaniloosi pileti ostnud inimestele erinevaid auhindu.

Kõik täisealised naised said õhtu edenedes osa võtta vildiviskest. Natukene hiljem toimus sangpommi rebimine või tõukamine – selle sai osaleja ise valida. Võistlus toimus kolmes kategoorias: naised, noored ja mehed. Nii mõnigi osavõtja hindas oma oskusi üle ja pidi leppima sellega, et tulemuseks jäi null. Samas oli neid, keda sangpommi raskus ei tundunud häirivat. Naised tõstsid 16-kilogrammist sangpommi, noortel oli 24-kilone pomm ning mehed pidid 32-kilogrammise sangpommiga hakkama saama. Meeste arvestuses oli rebimine veel eriti tihe ning kolme esimese koha vahel oli vahe väga väike.

 Vihmast hoolimata oli üritusel osalejaid piisavalt ning õhtu läks kindlasti korda.

 

Pilte üritusest saad vaadata küla fotoalbumi lehelt