Gustav Ernesaksa, heliloojat ja suur lauluisa teavad kõik, kuid Gustav Ernesaks –tõstja – on vähestele teada. Nii ei teadnud ka Kiviloo küla elanikud, et nende külast on pärit MMi pronksmedalist, olümpiamängude kuues ning  4 maailma- ja 7 olümpiarekordi omanik.

30. juulil toimus Kiviloo külapäev, mille raames avati kaks mäestuskivi: üks pühendatud Gustav Ernesaksale ning teine Kiviloo küla esmamainimisele tema originaalnimega „Kiulo“ 1241. aastal. Ürituse raames pandi käima bussid, mis rahva raasiku valla pealt kohale tõid ning hiljem ka ära viisid.

Ernesaksa mälestuskivilt  eemaldasid katte Spordiajaloo Klubi Alfred juht Jaak Valdre, spordimuuseumi direktor Daimar Lell ning Ernesaksade suguvõsa esindaja Kai Themas. Päeva jooksul oli võimalik imetleda ka ürituse raameks kohale toodud Ernesaksa medaleid.

Kiviloo küla mälestuskivi avasid Kiviloo külavanem ning Raasiku vallavanem. Soovijatel oli võimalik päeval osaleda bussiekskursioonil mööda Kiviloo küla ning uudistada endise koolimaja ümber ja mõisahoovis.

Peale mälestuskivide avamist liiguti külaplatsile, kus Jaak Valdre kõneles, kuidas Ernesaksa medalid päevavalgele tulid ning Vaino Napp rääkis oma raamatust Kiviloo küla kohta. Esinesid tantsijad ja lauljad ning tantsumuusikat mängis Toomas Anni.